Links:game bloggame bloggame news bloggame blogCrowley Off-Roadgame guidesgame bloggame bloggame guideonline game guidegame bloggame bloggame blogwildstar guide Rekrutacja: Widzi Pan ten długopis? Proszę mi go sprzedać na smakpracy.pl

zamknij okno | przypomnienie hasła

Captcha

zamknij okno

Rekrutacja: Widzi Pan ten długopis? Proszę mi go sprzedać

  4,3/5 (2)

Autor: SmakPracy.pl, Data dodania: 2013-03-03 22:09:01

cvPytanie rekrutacyjne, które jest bardzo popularne podczas aplikacji na stanowiska handlowe. Jak odpowiedzieć na takie pytanie rekrutacyjne? Jak sprzedać długopis, zdjęcie, biurko lub cokolwiek innego, gdy rekruter o to prosi?

Jedną z głównych, a zarazem podstawowych cech dobrego sprzedawcy/handlowca, powinna być umiejętność skoordynowanego zadawania pytań i słuchania, celem którego będzie transakcja sprzedaży. Krótko mówiąc, handlowiec powinien umieć sprzedać dane dobro osobie, która nie zawsze szuka tego dobra. Pokazać w umiejętny sposób zalety tej rzeczy lub usługi, które poszukuje klient.

Czytaj także inne pytania rekrutacyjne.

Dobry kandydat na handlowca, zacznie więc od podjęcia rozmowy na temat przedmiotu „sprzedaży”. Zadawane pytania powinny mieć związek z owym długopisem oraz potrzebami osoby, która zamierza go kupić. Celem jest poznanie osoby kupującego, zbliżenie się do jego osoby i podjęcie ogólnej rozmowy.

Pytanie to może sprawdzić, jak dany kandydat zachowuje się w sytuacjach stresowych, czy jest osobą kontaktową i potrafiącą prowadzić proces sprzedaży. Oczywiście ostatecznym testem kandydata nie będzie to, czy zdołał sprzedać ten przedmiot rekruterowi. Za pomocą tego pytania badamy proces myślowy przyszłego pracownika i pewne umiejętności, zachowanie oraz ogólny odbiór osoby (werbalne i nie werbalne cechy).

Odpowiadając na to pytanie warto skupić się na swoich mocnych stronach, tj. umiejętność prowadzenia rozmowy, analizy sytuacji, znajomość technik sprzedaży itp. Nie chodzi bowiem o samą sprzedaż, ale o to, jak się podczas tego procesu zachowujemy.

Czytaj także:

Co zrobić po rozmowie rekrutacyjnej?

Czego niezwykłego może poszukiwać Rekruter?

 

Autor:
SmakPracy.pl – praca, kariera

Podoba ci się ten post? Powiedz o tym innym:

Komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

`