Links:game bloggame bloggame news bloggame blogCrowley Off-Roadgame guidesgame bloggame bloggame guideonline game guidegame bloggame bloggame blogwildstar guide Przykłady i wzory listów motywacyjnych na smakpracy.pl

zamknij okno | przypomnienie hasła

Captcha

zamknij okno

Przykłady i wzory listów motywacyjnych

  3,9/5 (6)

Autor: SmakPracy.pl, Data dodania: 2012-04-04 19:28:33

list motywacyjny wzoryPoradnik zawierający przykłady i wzory, dotyczące tego, jak napisać list motywacyjny. Jeśli w odpowiedzi na ofertę pracy, w której wymagany jest także list motywacyjny, wyślesz jedynie swój życiorys (CV), bardzo prawdopodobne jest to, że osoba rekrutująca nie zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Większe szanse będą mieli kandydaci o zbliżonych do twoich kwalifikacjach, którzy załączyli do swojej aplikacji dobrze napisany list motywacyjny. Jak przygotować profesjonalnie list motywacyjny?

„List motywacyjny to ogniwo łączące przyszłego pracodawcę, z uzupełnieniem całościowego obrazu w jego oczach, o twojej kandydaturze.”

                                                                                                               ~Kamil Nowak, SmakPracy.pl

Profesjonalnie przygotowany list motywacyjnych. Czemu służy i dlaczego, jest tak ceniony?

O ile życiorys jest prezentacją dotychczasowej kariery zawodowej, o tyle list motywacyjny powinien dostarczać czytającemu dodatkowych informacji o aplikującym. Pracodawca poszukuje w liście motywacyjnym odpowiedzi na pytania: dlaczego kandydat chce pracować na tym stanowisku, dlaczego dana osoba chce zostać zatrudniona dla tego pracodawcy, dlaczego aplikujący chce się rozwijać zawodowo akurat w tej branży. Zwraca się również uwagę na estetykę, bogactwo użytego słownictwa, charakter listu, jeżeli komunikacja pisemna jest niezbędna na stanowisku, na które aplikuje kandydat. List motywacyjny daje również okazję do zakomunikowania rekruterowi: kim jestem i dlaczego warto poświęcić mi uwagę.

Stworzenie listu motywacyjnego zazwyczaj jest trudniejsze od napisania CV. Każdy list powinien być inny, odpowiedni do stanowiska, na jakie aplikujesz, firmy, branży i oczekiwań pracodawcy.


Poniżej wybierz stanowisko na które aktualnie chcesz aplikować. Dla każdego przygotowaliśmy profesjonalny wzór listu motywacyjnego oraz zebraliśmy w jednym miejscu potrzebną wiedzę, abyś mógł sam napisać swój perfekcyjny list motywacyjny. Chce aplikować na stanowisko:

Więcej zawodów ->>

 

Czytaj także:

Wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Najgorsze błędy popełniane w liście motywacyjnym

Rozmowa rekrutacyjna przez telefon czyli co robić gdy dzwoni pracodawca

Podoba ci się ten post? Powiedz o tym innym:

Komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

`