Links:game bloggame bloggame news bloggame blogCrowley Off-Roadgame guidesgame bloggame bloggame guideonline game guidegame bloggame bloggame blogwildstar guide Do kiedy można wykorzystać zaległy urlop za poprzedni rok na smakpracy.pl

zamknij okno | przypomnienie hasła

Captcha

zamknij okno

Do kiedy można wykorzystać zaległy urlop za poprzedni rok

  3,5/5 (2)

Autor: SmakPracy.pl, Data dodania: 2012-02-15 18:37:20

odpoczynek od pracyZgodnie ze zmienionym art. 168 Kodeksu pracy, zaległy urlop wypoczynkowy można odebrać do końca września. Poprzednio urlop ten, można było wykorzystać do marca.
 

Od 1 stycznia 2012 r. wszedł w życie zmieniony art. 168 K.p., który to aktualnie zezwala pracownikowi na odbiór zaległego urlopu do końca września. A ponieważ w ustawie nowelizującej brak przepisów przejściowych, należy uznać, że przepis wydłużający termin udzielenia pracownikowi urlopu zaległego dotyczy również urlopu, który w dniu 1 stycznia 2012 r. ma status urlopu zaległego za ubiegły rok, czyli za 2011. Oznacza to, że urlopy zaległe za 2011 r. muszą zostać udzielone pracownikom do końca września, a nie marca, 2012 r.

Czytaj więcej: Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego
 

Zmiana tego przepisu, jest korzystna dla pracowników, ponieważ nowy termin udzielenia urlopu obejmuje okres letni, w którym pracownicy częściej odbierają urlopy niż w I kwartale roku.
 

Czytaj więcej: Jak wyliczyć urlop wypoczynkowy

Podoba ci się ten post? Powiedz o tym innym:

Komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

`