Co lepsze: CV czy profil zawodowy online?

Wróć do spisu artykułów

Na tego typu ptanie odwowiedź powinna brzmieć: obie rzeczy. O ile jeszcze 10-15 lat temu dużo bardziej rozpowszechniąną formą było standardowe "papierowe" CV, o tyle obecnie coraz bardziej popularne zaczynają stawać się profile zawodowe online. W niektórych przypadkach wręcz nie można się bez nich obejść. 

Profile zawodowe w Internecie mają bardzo dużą wartość - tutaj każdy może Cię znaleźć, o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca na świecie. W taki sposób możesz trafić do większej liczby potencjalnych pracodawców niż za pomocą tradycyjnego CV. 

Z drugiej strony, w "papierowym" CV możesz wyszczególnić dane i i informacje, które odpowiadają profilowi kandydata, na którego stanowisko aplikujesz. 

W przypadku informacji w formie elektronicznej, warto pamiętać, że pracodawcy często przeglądają nie tylko oficjalny profil kandydata (stronę internetową, czy też profil na stronach pranżowych), ale również szukają dodatkowych informacji. W związku z tym zaglądają na Facebooka i inne portale społecznościowe, blogi, itd. Dlatego warto sprawdzić jakie informacje można o Tobie znaleźć w sieci. Może to być albo bardzo pożyteczne narzędzie (przedstawienie Twoich projektów na blogu, czy FB), albo bardzo negatywne - wszystko zależy od treści, jakie zamieszczasz. 

Podsumowując: dbaj o przygotowanie dobrego CV i profilu w sieci, a to ułatwi Ci trafienie do potencjalnego pracodawcy.
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


CV Funkcjonalne. Czy taką...

10-06-2012

Funkcjonują trzy rodzaje prezentacji osiągnięć zawodowych w CV: chronologiczne, funkcjonalne oraz mieszane. To którą form

Czym kierować się przy...

22-12-2011

Wybór kariery zawodowej jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Jakie czynniki należy brać pod uwagę nie tyl

Jakie prawa i możliwości...

30-11-2011

Jako osoba bez pracy nie zostałeś pozostawiony samemu sobie. Jest wiele form pomocy, które przysługują osobom bezrobotnym.


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę