Vademecum: CV inżynier

Wróć do spisu artykułów

Jak dobrze napisać CV inżynier, aby zachwycić przyszłego pracodawcę? Co należy ująć w takim dokumencie? Na początku, jeszcze przed odpowiedziami na powyższe pytania, pokusiliśmy się poddać analizie aktualne oferty pracy dla inżyniera.

Jednymi z najczęściej pojawiających się wymagań, do realizacji pracy w tym zawodzie, są: posiadanie wykształcenia wyższego technicznego, perfekcyjna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz dobra znajomość wybranego języka programowania. Pełną listę czytelnik znajdzie poniżej.

Zobacz: Gotowe CV (5 wzorów), Przykłady CV (3 wzory)

Po przeanalizowaniu 42 ogłoszeń o pracę dla zawodu inżyniera najczęściej występującymi wymaganiami są:

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Doświadczenie w zawodzie
  • Dobra znajomość języka C lub C++ lub innego
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Zdolności analityczne oraz organizacyjne
  • Gotowość do odbywania podróży służbowych
  • Zdolności interpersonalne oraz umiejętność pracy zespołowej
  • Praktyczna znajomość oraz umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną
  • Umiejętność zarządzania projektami
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Zawód inżyniera wymaga posiadania ogromnej wiedzy technicznej, doświadczenia oraz posiadania zdolności do analitycznego myślenia. CV dla tego zawodu, powinno ująć wymienione powyżej cechy, które powinniśmy zaprezentować osobie przeglądającej nasza aplikację w taki sposób, aby pokazać, iż jesteśmy świetnie przygotowani technicznie i posiadamy odpowiednie kwalifikacje.

Reklama: Napiszemy specjalnie dla Ciebie profesjonalne CV! Zobacz ile to kosztuje.

Kierujmy naszym CV w taki sposób, aby przynajmniej ująć w nim 5 cech, które znaleźliśmy jako najczęściej poszukiwane przez pracodawców. Im więcej cech zamieszczonych powyżej znajdzie się w naszym CV, tym nasze szanse podczas rekrutacji będą większe. Stosujmy słowa kluczowe, odpowiednio podkreślmy zajmowane poprzednio stanowiska i to co podczas nich realizowaliśmy (jeśli jest to tożsame z pracę o którą się staramy).

Pomocne w tym procesie okazać się mogą poniższe wzory CV oraz artykuły, które poprowadzą czytelnika podczas konstrukcji swojej aplikacji. Polecamy:


Bezpłatne artykuły:

Tych błędów wystrzegaj się jak ognia podczas pisania CV!

Jak opisać umiejętności w swoim CV?

Najlepsze porady 2012 – konstrukcja CV

Wzory listów motywacyjnych

Jak napisać list motywacyjny dla inżyniera?

Przykładowy wzór listu motywacyjnego Starszy Inżynier

CV do pobrania

 

Uwaga! Powyższe cechy zostały uogólnione z powodu obszernego zatrudniania na stanowisku inżyniera. Powyższe cechy mogą się różnić od tych wymaganych na danym stanowisku. Przede wszystkim przeanalizuj, czy nasze cechy odpowiadają poszukiwanym przez Twojego pracodawcę. Zawód inżyniera można wykonywać w wielu branżach, dlatego nie istnieją tutaj ogólne cechy, jakie są poszukiwane przez pracodawcę.


Autor:
SmakPracy.pl – praca, kariera
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Jak napisać list...

15-01-2012

Poradnik jak napisać list motywacyjny. Chcesz pracować jako architekt, tutaj znajdziesz przykładowy wzór listu architekta or

Pierwsza praca - Poradnik...

06-08-2012

Jeżeli chcesz odpowiedzieć na ofertę pracy, a będzie to Twoja pierwsza praca, to w tym materiale zebraliśmy garść cennych

Najlepsze porady 2012 –...

26-01-2013

Aby napisać profesjonalne CV, potrzeba znajomości pewnych zagadnień związanych z takim dokumentem. Przede wszystkim pomocna


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę