Przykładowe Curriculum Vitae z omówieniem

Wróć do spisu artykułów

Dzisiaj prezentujemy przykładowe Curriculum Vitae, które zostało stworzone na potrzeby tego artykułu. Curriculum Vitae to reklama naszej osoby, mająca na celu podkreślenie wszystkich atutów i odpowiednie ich wyeksponowanie. Jak stworzyć własne unikatowe – wartościowe CV?

przykładowy wzór 1 Curriculum Vitae
(link do pliku z cv)


Tak jak każda reklama powinna przykuwać uwagę, zaskakiwać, budzić ciekawość oraz napędzać do działania – w tym konkretnym przypadku do zaproszenia naszej osoby na spotkanie rekrutacyjne, tak też nasze prezentowane powyżej, przykładowe CV posiadają wszystkie wymienione cechy. Ponadto dokumenty kandydata powinny być przede wszystkim: czytelne, zawierać esencję z każdej wymienione dziedziny (np. zainteresowania powiązane ze stanowiskiem na jakie aplikujemy etc.) oraz posiadać to coś, co przyciąga wzrok i sprawia, iż osoba przeglądająca setki CV zwróci uwagę na naszą aplikację.

przykładowy wzór 2 Curriculum Vitae
(link do pliku z cv)

W tym konkretnym przykładzie posłużyliśmy się różną manipulacją kategorii „zainteresowania”. Omawiany przykład Pani Anny, która interesuje się malarstwem został dwojako przedstawiony. Wzór 1 prezentuje obrazy jakie Pani Anna namalował oraz krótkie przedstawienie tego czym się zajmuje i co ją interesuje. W drugiej aplikacji (wzór 2) dodaliśmy bardzo mocno podkreślone słowa kluczowe.

Czytaj także: CV darmowe wzory

Jest to celowy zabieg stosowany po to, aby podkreślić główne zainteresowania danej osoby, a przy okazji pokazać, że nasze hobby ściśle powiązane jest z naszym stanowiskiem. Dlaczego?

Jeśli przykładowo aplikujemy na stanowisko powiązane z grafiką komputerową możemy podkreśli słowa tj. fotografia, góry, pejzaż, internet, grafika, obróbka zdjęć fotoshop, Adobe, Corel, etc. Zachowujemy ten wzór odpowiednio do każdego stanowiska i stosując różnice w wielkości liter, uzyskujemy podkreślenie tego co nas najbardziej interesuje – tak jak, w przykładzie nr. 2.

W obu przykładach pozostały niezmienione takie kategorie jak: edukacja, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności. Motywem przewodnim miało być zainteresowanie Pani Anny i dlatego reszta została pozostawiona bez zmian. Wstępnie jednak stworzono podobną wersję z różną wielkością poszczególnych słów w zdaniach, ale okazało się to zbyt nieczytelne dla przeglądającej osoby.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć do materiałów, które dobrze opisują poszczególne części CV, to znajdują się one tutaj:

Najgorsze błędy popełniane w CV!

Jak opisać umiejętności w swoim CV?

Europass, czyli CV po europejsku


Autor:
SmakPracy.pl – praca, kariera
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Vademecum: wzór, wzory CV...

27-02-2013

Jak dobrze napisać CV informatyk, aby zachwycić przyszłego pracodawcę? Co należy ująć w takim dokumencie? Na początku, j

Systemy czasu pracy w...

18-02-2012

Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy, mogą być stosowane przez zakłady pracy. Natomiast, pracodawca sam wybiera,

W obliczu kontroferty. Jak...

26-07-2012

Krótko o kontrofercie i podwyżce. Jak wykorzystać kontrofertę podczas negocjacji wysokości wynagrodzenia z obecnym pracodaw


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę