CV darmowe wzory do pobrania

Wróć do spisu artykułów

CV wzory: darmowe do pobrania. Korzystanie z łatwo dostępnych wzorów CV i listów motywacyjnych, pozwala zaoszczędzić kandydatowi sporo czasu i uniknąć najczęstszych błędów. Jednakże, mimo licznych zalet ta forma posiada również i wady. Czy kopiowanie CV z internetu spełni oczekiwania mojego pracodawcy?

Wzory CV znajdujące się w internecie na pewno są świetną bazą wyjściową do redakcji własnego dokumentu. Posiadają już uszeregowane miejsce, gdzie dane doświadczenie, nabytą umiejętność czy zdjęcie umieścić. Nie jesteśmy skazani na własnoręczne ułożenie życiorysu, bo to mamy już wykonane w ściągniętej, standardowej wersji. W tym miejscu ważne jest aby podkreślić, iż samo skopiowanie często nie wystarczy.

Dużo jest błędów, które są ślepo powielane w darmowych CV krążących po internecie. Często tworzone są przez laików i od razu odrzucają swoją formą osoby (rekruterów) znających się na rzeczy – na prawidłowej konstrukcji dokumentów aplikacyjnych.

Ściągnięcie CV z internetu jest na pewno dobrym początkiem, ale to tylko (albo już) połowa drogi. Drugą część należy przejść świadomie samemu, ponieważ nikt w gotowym dokumencie nie umieścił naszego „pierwiastka”, który mówi o tym kim naprawdę jesteśmy. Musimy włożyć w ten dokument siebie, a to oznacza, iż potrzebne będzie wprowadzenie naszych danych w sposób umiejętny i czytelny dla pracodawcy lub osoby prowadzącej rekrutację.

Poniżej czytelnik znajdzie darmowe wzory oraz pod nimi wyselekcjonowane artykuły, które pomogą w stworzeniu CV na własne potrzeby.

 

Darmowe wzory CV do pobrania

Darmowe poradniki

Stwórzmy taki dokument, który przykuje wzrok rekrutera, a na pewno dostaniemy propozycję rozmowy rekrutacyjnej w cztery oczy. Dokument powinien być czytelny, schludny, pozbawiony błędów oraz zawierać fachowe słownictwo obowiązujące w dane branży – jeśli istnieje.

Najważniejsze reguły pisania CV:

 • objętość nie powinna przekraczać strony A4,
   
 • powołujmy się jedynie na prawdę,
   
 • piszmy czytelnie,
   
 • akcentujmy to, co najważniejsze
   
 • wyjaśnijmy to, co może wydać się niezrozumiałe,
   
 • twórzmy dokumenty w popularnym formacie np. .doc, .pdf,
   
 • dodajmy fotografię oraz klauzulę o ochronie danych osobowych.
   

Czytaj także: cv przykładowe wzory, pytania kwalifikacyjne, darmowe cv do pobrania,

Autor:
SmakPracy.pl – praca, kariera
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


5 czynników, które...

29-08-2012

Choć każdy z nas może przywiązywać nieco inną wagę do poszczególnych aspektów pracy, są jednak czynniki motywujące dl

Oddając krew dostaniesz...

03-08-2012

Czy wiesz, że oddając krew uzyskujesz prawo do określonych przywilejów? Oddając regularnie krew zyskujesz między innymi dz

Wypadek przy pracy

18-03-2012

Zgodnie z art. 234. § 1. Kodeksu pracy, w razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania e


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę