Pytania Kwalifikacyjne: Motywacja do pracy

Wróć do spisu artykułów

Pytania kwalifikacyjne o motywację kandydata są dość lubiane przez rekruterów. W czasie trwania rozmowy kwalifikacyjnej, osoba prowadząca rekrutację, chce zdobyć informacje o motywacji kandydata tj.: czy pracownik będzie zmotywowany do osiągania zamierzonych celów, chętny do ciężkiej i wymagającej pracy, czy jest odpowiednio zmotywowany do działania itp. Poniżej, prezentujemy najczęściej pojawiające się pytania kwalifikacyjne związane z motywacją do pracy. Więc jakich pytań można się spodziewać?

Typowe pytania osoby rekrutującej do kandydata ubiegającego się o przyjęcie:

  • Co motywuje Twoją osobę do pracy?
  • Co oznacza dla Ciebie pojęcie „dobrze zmotywowany”?
  • Podczas wykonywania jakich czynności służbowych jesteś najbardziej zmotywowany, dlaczego akurat takie działania?

Co rozmówca chce wiedzieć, zadając powyższe pytania?

By dowiedzieć się, co motywuje Twoją osobę do pracy, rekruter posiada wachlarz pytań dotyczących motywacji. Osoba prowadząca rekrutację, chce ustalić, czy możesz być wystarczająco zmotywowany do pełnienia określonego stanowiska. Dobrze jest podawać przykłady zajęć wykonywanych przez Ciebie, podczas których wykazujesz największy entuzjazm, motywację i pasję do działania. Pracodawcy poszukuję osób chętnych do pracy, nie takich pracowników, którzy pracują bo muszą ale takich, którzy pracują bo dobrze im z tym albo pracują bo lubią, cenią powierzoną im odpowiedzialność oraz zakres obowiązków. Takim kandydatem musisz być i Ty!

Dobra odpowiedź:

"Lubię rozwiązywać problemy – czyli ten moment, kiedy docieramy w projekcie do miejsca, gdzie napotykamy na coś nieoczekiwanego i zachodzi potrzeba niekonwencjonalnych działań, aby wyjść z martwego punktu"

Czytaj także:

Co Pana/Panią motywuje do pracy?

Pytania Kwalifikacyjne: Pytania o przyszłego pracodawcę

Pytania Kwalifikacyjne: Umiejętności kandydata

Pytania Kwalifikacyjne: poprzednie stanowisko pracy


Autor:
Smak Pracy
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Przykładowe Curriculum...

21-01-2013

Dzisiaj prezentujemy przykładowe Curriculum Vitae, które zostało stworzone na potrzeby tego artykułu. Curriculum Vitae to re

Dlaczego to właśnie...

05-11-2012

Pytanie rekrutacyjne dotyczące tego, dlaczego właśnie ciebie powinien zatrudnić rekruter, jest jednym z ciężkich pytań se

Praca w Straży Pożarnej

18-12-2011

Od marzeń do służby czyli jak zostać strażakiem. Prezentujemy poradnik za pomocą, którego dowiesz się jak dostać pracę


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę