Błędy popełniane jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną

Wróć do spisu artykułów

rekNie ważne, że przejdziesz przez rozmowę kwalifikacyjną, jak dobrze masz przygotowane papiery rekrutacyjne, jeżeli popełnisz 5 podstawowych błędów - zanim jeszcze pojawisz się na rozmowie kwalifikacyjnej! Istnieje wiele sposobów na zaprzepaszczenie szansy awansu zawodowego, zdobycie nowej, lepszej posady w prestiżowej firmie. Szczególnie ważne jest pierwsze wrażanie kandydata w oczach rekrutera. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważne jest, aby zaprezentować się w dobrym świetle i pokazać, że jest się silną, pozytywną i zdolną do działania osobą.

Cokolwiek robisz, nie popełnij tych 5 podstawowych błędów:

1. Przyszedłeś z pustymi rękami - nawet jeśli pracodawca niespecjalnie poprosił Ciebie o przyniesienie czegoś, nigdy nie zapominaj o podstawach. Upewnij się, że zawsze posiadasz przy sobie kilka kopii CV, portfel z dokumentami, długopis oraz kartkę papieru.

2. Zadbaj o swój wygląd - jako zasadę, można przyjąć, że na rozmowę kwalifikacyjną ubieramy się elegancko. Szanujmy osobę, która prowadzi rekrutację! Nie zawsze należy się ubierać w garnitur, ale warto założyć marynarkę, spodnie jeansowe i odpowiednie buty. Nasz wygląd wiele mówi o naszym podejściu do pracy i pokazuje, jak zależy nam na zdobyciu tej pracy. Tym samy dajemy pracodawcy sygnał, że cenimy swój czas i jego.

3. Czym zajmuje się nasza firma? - rozmowa rekrutacyjna to nie tylko kwestie związane z Twoim przebiegiem kariery zawodowej, to również wywiad, który ma na celu pokazanie że jesteś odpowiednim kandydatem na aplikowane stanowisko. Przed przyjściem na rozmowę, poszukaj informacji w internecie o produktach i usługach firmy, konkurencji, o klientach jakich obsługują, kulturze jaką prezentują itp.

4. Improwizacja – rozmowa rekrutacyjna nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Czasami bywa stresująca, a niekiedy przechodzimy przez nią gładko. W niektórych sytuacjach stajemy w miejscu, bez pomysłu jak mamy dobrze odpowiedzieć na pytanie rekrutera i zazwyczaj, właśnie na tym etapie, zaczynamy opowiadać bajki (improwizujemy). Powstrzymajmy się na tyle, żeby jeszcze chwilę pomyśleć nad odpowiedzią i wyjść cało z opresji.

5. Dotrzeć na czas – nie spóźnić się – nawet najlepsze papiery, perfekcyjnie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna okażą się nic nie warte, jeżeli spóźnimy się na rozmowę kwalifikacyjną. Szanujmy czas rekrutera oraz swój, wyjdźmy 20 minut wcześniej i poczekajmy przed budynkiem w którym prowadzona będzie rozmowa, złapmy oddech niż spóźnijmy się!

Czytaj także:

Rozmowa rekrutacyjna przez telefon czyli co robić gdy dzwoni pracodawca

Tych błędów wystrzegaj się jak ognia podczas pisania CV

Jak opisać umiejętności w swoim CV


Powiedz nam, co myślisz o tym artykule? Wypowiedz się, w krótkim komentarzu na dole tej strony! Dziękujemy!

Autor:
Smak Pracy
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Molestowanie seksualne w pracy

25-07-2011

Molestowanie seksualne w pracy jest najgorszą rzeczą, jaka może nas spotkać. Choć w Kodeksie Pracy od dawna są jasne zapis

Najczęściej zadawane...

01-05-2012

Najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej - przykłady z omówieniem. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest sprawd

Pracownicy w wieku...

20-05-2012

Zgodnie z art. 39 Kodeksu pracy pracownika, który jest objęty ochroną przedemerytalną pracodawca nie może zwolnić, ani zmi


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę