Praktyki w CV. Kiedy i jak je wpisywać w życiorysie?

Wróć do spisu artykułów

Praktyki w CV. Doświadczenie zawodowe to jeden z najważniejszych punktów naszego CV. Praktyki to droga prowadząca do zdobycia lepszej pracy. Kiedy i jak wpisywać odbyte praktyki w naszym życiorysie? Czy zawsze umieszczenie tego rodzaju doświadczenia zawodowego, to dobry pomysł?

Spora liczba przedsiębiorstw umożliwia młodym ludziom nabycie doświadczenia poprzez odbycie w jej strukturach, darmowych praktyk. Dzięki czemu przyjęte osoby mają okazję zaznajomić się z profilami stanowisk w firmie. Nie zniechęcaj się brakiem dochodu z takiej działalności, pomyśl o tym, iż zdobyte w ten sposób doświadczenie zaowocuje w przyszłości łatwiejszym startem.

Czy praktyki to dobry pomysł w CV?

Im więcej doświadczenia, tym lepiej?! Nie zawsze. W danej branży, bezpośrednio związanej z pracodawcą do którego aplikujemy, tak, to się opłaca! Natomiast nie zalecamy zamieszczania informacji o praktykach, które nie są związane z przyszłym stanowiskiem, np.: odbyłeś praktyki w zakładzie optycznym, a aktualnie aplikujesz na stanowisko sprzedawcy w sklepie ze sprzętem komórkowym – nie dodawaj informacji o praktyce.

Więcej?Zobacz:
Studenckie praktyki – dlaczego warto pogodzić studia z pracą

Jeżeli natomiast, wykonywałeś ambitniejsze rzeczy, związane stricte z branżą, gdzie odbywałeś praktykę, zamieść to w swoim CV, aby osoba rekrutująca wiedziała, że posiadasz już praktyczną podstawę w zawodzenie.

Kiedy i jak wpisywać praktyki w CV?

Staraj się w pierwszej kolejności zamieszczać informacje, które mają dużo wspólnego z profilem przedsiębiorstwa i działem, w którym pracowałeś. W miarę rozwoju zawodowego i zdobywania kolejnych „pozycji” w swoim życiorysie, odbyte praktyki można wykreślić, chyba że były rzeczywiście interesujące i sporo się nauczyliśmy. Ogólnikowe informacje pozostaw na sam koniec CV.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Moje zainteresowania w CV: przykłady
 

Klauzula poufności, czyli potrzebna zgoda na przetwarzanie danych osobowych w CV

Autor:
Smak Pracy
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Są zmiany: Co dalej z...

08-10-2012

Za święto przypadające w sobotę przysługuje nam dzień wolny, tak orzekł Trybunał Konstytucyjny (dalej: TK). Niestety, an

Aplikant rzecznikowski i...

15-11-2011

Rozmowa z Tomaszem Grucelskim - absolwentem prawa, aplikantem rzecznikowskim i adwokackim z Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi T

Czy warto umieścić link do...

05-05-2012

Pracowałeś w małych firmach, a teraz nie wiesz, jak umieścić je w CV? Umieść link do strony byłego pracodawcy - pomoże


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę