List motywacyjny dla sprzątaczki

Wróć do spisu artykułów

Poradnik jak napisać list motywacyjny. Chcesz pracować jako sprzątaczka, tutaj znajdziesz przykładowy wzór listu sprzątaczki oraz dostaniesz profesjonalną pomoc podczas aplikacji na to stanowisko. Każdy znajdzie dla siebie miejsce, wystarczy trochę cierpliwości i pozytywnego myślenia. Dla zwiększenia swoich szans podczas pisania listu motywacyjnego, zastosuj się do:

List motywacyjny ma wartość, jeżeli dostarczy on adresatowi listu czyli osobie rekrutującej odpowiedzi na pytania skierowane do kandydatów w formie wymagań w ofercie pracy. List motywacyjny powinien korespondować z potrzebami drugiej strony - przyszłego pracodawcy.

Jeśli np. wśród wymagań w ogłoszeniu znajduje się: doświadczenie w pracy sprzątaczki, sumienność oraz rzetelność, warto nawiązać do tych wymagań podczas konstruowania listu motywacyjnego. Trzeba wspomnieć o firmach w jakich pracowałaś wcześniej. Podkreślić, że jesteś osobą dokładną, rzetelną i godną zaufania. Nawet jeśli obecny zakres obowiązków nie do końca pokrywa się z wymaganiami, możesz wskazać na adekwatne doświadczenie zdobyte w przeszłości.

List motywacyjny powinien zawierać:

  • Dane firmy do jakiej aplikujemy;
  • Stanowisko pracy o jakie się ubiegamy;
  • Numer referencyjny, jeżeli występuje on w treści ogłoszenia;
  • Odnosić się do wymagań w ogłoszeniu;
  • Odpowiedzieć na pytanie dlaczego aplikujemy do tej firmy;
  • Odpowiedzieć na pytanie dlaczego aplikujemy na to stanowisko;
  • Wymienić nasze zalety i korzyści jakie za tym idą dla pracodawcy;
  • Zachęcić do rozmowy rekrutacyjnej;

Pamiętaj o profesjonalnym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych! Jak poprawnie napisać list motywacyjny na wymarzone stanowisko. Zdjęcie w CV?Jakie? Profesjonalne zdjęcie do Cv. Przewodnik - Gdzie i jak szukać pracy? oraz List motywacyjny - wskazówki dla popularnych zawodów.
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Ukrywanie danych w ofertach...

18-11-2012

Szukając ofert pracy, zazwyczaj staramy się znaleźć takie, które zawierają jak najwięcej informacji na temat oferowanego

Powierzchnia i wysokość...

16-04-2012

Jaka powinna być minimalna powierzchnia i wysokość pomieszczenia pracy? Zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Pracy i Poli

Związki zawodowe – obrońca...

19-01-2011

Związki zawodowe powstały, aby chronić interesy pracowników. Skąd się wzięły? Czym się zajmują? Jak wygląda ich dzia


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę