Jak poprawnie napisać list motywacyjny dla magazyniera

Wróć do spisu artykułów

List Motywacyjny jest bardzo ważnym dokumentem, który powinien być uzupełnieniem dobrego CV. Prawidłowo napisany, zwiększa szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Istotne jest to, aby był napisany ciekawie, eksponował najważniejsze atuty kandydata i korzyści, jakie może wnieść do firmy.

List motywacyjny dla Magazyniera powinien obejmować m.in.:

1. Oczywiście dane osobowe, imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu. Często dzieje się tak, że kandydaci podają błędne numery telefonów i potem są zdziwieni, że nikt do nich nie dzwoni, dlatego dane osobowe należy dokładnie sprawdzać.

2. Informacje, gdzie znaleźliśmy ogłoszenie o pracę. Jeśli jest to portal internetowy z ofertami pracy, to należy podać odpowiedni numer ogłoszenia. Podobnie należy postąpić w przypadku ogłoszeń w prasie.

3. Atuty kandydata (w tym przypadku Magazyniera) związane z kwalifikacjami. To bardzo ważny akapit w aplikacji, bez tych informacji pracodawca nie dowie dlaczego Ciebie ma właśnie zaprosić na spotkanie. W tym miejscu należy napisać, jaką posiadasz wiedzę, jakie umiejętności i kwalifikacje, np. „Posiadam szeroką wiedzę na temat prawidłowego układania towaru w magazynie wysokiego składowania. Ponadto potrafię bezpiecznie prowadzić wózek widłowy oraz wymienić butlę gazową, co potwierdzone jest uzyskanym certyfikatem. Posiadam również doświadczenie w pracy na programach magazynowych typu…” Kandydat powinien pokazać swoje kompetencje, ale nie wszystkie lecz te, które są istotne z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. Pamiętaj! Pracodawca Twoje CV i list motywacyjny czyta zaledwie 30 sekund. Dlatego należy pisać krótko i zwięźle, a przede wszystkim używać krótkich zdań.

4. Kompetencje interpersonalne. Pracodawcy pragną zatrudnić magazyniera, który z jednej strony posiada odpowiednie kwalifikacja i uprawnienia, a z drugiej strony jest komunikatywny, potrafi pracować w zespole, jest odporny na stres, a przede wszystkim jest pracowity i nie boi się ciężkiej pracy, często w ciężkich warunkach. Przykładowo można napisać: „Jestem osobą wysoce odpowiedzialną za powierzone mi obowiązki. Potrafię współpracować zarówno na samodzielnym stanowisku, jak również w grupie, a przede wszystkim jestem pracowity i nie boję się ciężkich warunków pracy. Jak najbardziej mogę podjąć pracę zmianową w tym w systemie czterobrygadowym”. Ważne jest to, aby napisać, jaki system pracy ktoś reflektuje, ponieważ jest to kluczowa informacja dla rekrutera.

5. Wyrażenie chęci spotkania. W ostatnim akapicie powinna znaleźć się informacja, która świadczy o twoim zainteresowaniu spotkaniem z pracodawcą. Tu zmieść dosłownie dwa, trzy zdania.

6. Klauzula o ochronie danych osobowych. Bez klauzuli twoje CV może być nierozpatrzone, dlatego pamiętaj o jej dołączeniu. Klauzulę, którą należy zastosować znajdziesz w każdym ogłoszeniu o pracę.

Generalnie, list motywacyjny zawsze należy wysyłać, jeśli w ogłoszeniu jest to zawarte. Niestety wśród kandydatów od pewnego czasu pokutuje przekonanie, że list motywacyjny jest niepotrzebny. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Tak na prawdę dopiero w liście motywacyjnym możemy pokazać się w najlepszym świetle, pokazać znajomość obszaru i branży, w której ktoś chce pracować. Dlatego warto poświęcić czas na rzetelne przygotowanie takiego dokumentu.---------
Wysyłasz wciąż CV, a telefon milczy? Zleć napisanie CV profesjonalistom! Nie zastanawiaj się dłużej! Kontakt z naszymi konsultantami 7 dni w tygodniu - kliknij i sprawdź.
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Delegacja służbowa: nowe...

30-01-2013

Delegacja służbowa - od 1 marca nowe stawki diet, które ustanowił Minister Pracy i Polityki Społecznej 29 stycznia 2013 r.

Wywiad behawioralny jako...

21-12-2011

O czym należy pamiętać oraz jak zadawać pytania. Wywiad behawioralny jest ukierunkowany na rozmowę z kandydatem o konkretny

Jeśli zarabiasz więcej ode...

01-09-2012

Większość pracodawców prosi swoich pracowników, żeby nie ujawniali wysokości pensji. Często podwładni są wręcz zmusza


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę