Co najbardziej podoba się Panu/Pani w obecnej pracy - pytania re

Wróć do spisu artykułów

Dobre odpowiedzi na trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjne. Choć podczas rozmów kwalifikacyjnych zwykle padają podobne pytania, osoby szukające pracy często zastanawiają się, jakich odpowiedzi powinni udzielić, aby spodobać się pracodawcy. W tym cyklu artykułów wyjaśnię, po co pracodawcy zadają te akurat pytania i jakie odpowiedzi zwykle są dobrze oceniane.

 

Oczywiście dobrze jest, jeśli okaże się, że w obecnej pracy podoba ci się właśnie to, co może ci zaoferować również nowy pracodawca (np. dostęp do szkoleń i know – how, nowe wyzwania, rozwojowe projekty). Jeśli masz świetną atmosferę w zespole czy dobre relacje z przełożonymi, również o tym wspomnij.

Jeśli za atrakcyjny uważasz pakiet zapewnianych ci świadczeń poza płacowych np. pakiet medyczny, karnety na zajęcia sportowe, grupowe ubezpieczenie na życie również warto to podkreślić.

W żadnym razie nie mów, że podoba ci się, że szef nie kontroluje pracy zespołu albo że masz mało obowiązków służbowych – to stawie cię w złym świetle.

Jeśli nie jesteś w stanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej wymienić ani jednej pozytywnej rzeczy u twojego obecnego pracodawcy, źle to o tobie świadczy w oczach rekrutera. Nigdy nie jest tak, że wszystko w firmie jest źle. Może to ty jesteś wiecznie niezadowolony? Pracodawca nie zatrudni takiego pracownika.

 

Anna Daria Nowicka - socjolog

 
Udostępnij:
Inne artykuły z bloga:


Na podstawie jakich...

20-11-2012

W niektórych przypadkach pracodawca jest obowiązany zwolnić pracownika i udzielić jemu wolnego. Wszystkie przypadki wymienio

Profesjonalny Życiorys. Jak...

08-04-2012

Ty masz doświadczenie, a my posiadamy odpowiednią wiedzę, aby pomóc Ci napisać Życiorys. Profesjonalne CV pomoże korzystn

GUS: Miesięczna informacja...

27-10-2012

Jak donosi GUS we wrześniu 2012 r. w porównaniu do sierpnia odnotowano wzrost liczby bezrobotnych przy niezmienionej stopie b


ZOBACZ CAŁY BLOG


Miejsce na Twoją reklamę - napisz: biuro@grupaedom.pl

Strzałka w górę